seo nasil yapilir

SEO Nasıl Yapılır?

Kaliteli SEO Nasıl Yapılmalı?

Günümüzde yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip olan internet en geniş kullanıcı platformu olmakta ve bu sayede yine dünyanın en büyük pazar alanı olarak da değerlendirilebilmektedir. Bu amaçla birçok insan iş hayatları için kurmuş oldukları web siteleri ile bu pazarı değerlendirmek ve kar oranlarında artış sağlamak istemektedirler. Durum böyle olunca içerisinde milyarlarca farklı web sitelerinin olduğu bu pazar alanında bir popülarite sağlanması gerekli olur. Bu popülaritenin sağlanması adına uygulanması gereken bazı durumlar söz konusudur.

Uygulanması gereken bu alanlardan en önemlisi SEO uygulamaları olmaktadır. SEO kelime anlamı olarak arama motorları optimizasyonu olarak tasvir edilebilir. Biraz daha geniş bakılacak olursa web sitelerinin arama motorlarında bir popülarite yakalayarak üst sıralara çıkabilmesi durumu olarak tasvir edilebilir. Bu yüzden uygulanmasının üzerine düşülmesi gereken bir konu olmaktadır.

Başarılı Bir SEO Çalışması

İnternet dünyasında kurulmuş olan web sitelerinde verilen hizmetlerin ya da satışların daha fazla kişiye ulaşması ile artış göstermesi adına önemli bir yere sahip olan SEO uygulamalarında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusu olmaktadır. Bu hususlara genel olarak göz atacak olursak;

 • Web sitesinin tasarımının kullanıcı dostu olması

 • Web sitesi kodlamasının başarılı olması

 • İçeriklerin özgün olması ve uygun anahtar kelimelerin seçimi

 • Sitenin giriş sayfasının kusursuz olması olarak sıralayabiliriz.

Web Sitesi Tasarımının Kullanıcı Dostu Olması

Bu durum Başarılı SEO çalışması için önemli bir yere sahip olmaktadır. Çünkü kişiler bu uygulamalar sayesinde sitenizi keşfettikten sonra daha fazla zaman geçirecekler ve durum böyle olunca arama motorları bunu bir hizmet kalitesi olarak belirtip web sitenizi ilk sıralara taşıyabilmektedir.

Web Sitesi Kodlamasının Başarılı Olması

Bu durum en çok arama motorlarının uygun web sitesi bulmak adına yaptıkları tarama işlemlerinde sitenizin daha kolay taranmasını sağlar ve durum böyle olunca ilk sıralarda yer almamanız için hiçbir engel önünüzde bulunmaz.

Özgün İçerik Düzenlemeleri ve Uygun Anahtar Kelime Seçimleri

Özgün içerikler hazırlamayan web siteleri arama motorları tarafından banlanmaları söz konusu olmakta ve durum böyle olunca sıralamalarda çıkmaları söz konusu dahi olmamaktadır. Bu yüzden özgün içerikler hem bu açıdan hem de ziyaretçiler tarafından olumlu olarak karşılanmaktadır. Yine uygun anahtar kelime seçimleri ile arama motorlarında bu kelimelerin aranmaları ile ilk tavsiye edilen sizler olabilirsiniz.

Site Giriş Sayfasının Kusursuz Olması

İnternet sitelerinizin ziyaretleri sırasında ilk olarak açılan site ne kadar kaliteli olursa ziyaretçilerin sitenizde geçirdikleri süre o derece uzun olmaktadır. Bu sayede yine popülerlik yakalamanız kaçınılmaz olur.

Sizde bugün Bizim müşterimiz ola bilirsiniz, Seo Fiyatlarına bir göz atarak EvrenselSeo ailesine katılın.

Taner AKiF
Evrensel SEO Danışmanı

2 En Son Yazilan Yorumlar

 • ReiS_20 / 24 Mayıs 2017 at 00:12

  Merhaba kurumsal firmam icin seo calismasi yapmak isdiyorum makaleyi okudum ve gercekden kaliteli yazi olmus seo konusunda bana yardimci olabilirmisiniz ve fiyatlar ne Kadar yaklasik simdiden cevap icin tesekkür ederim saygilarim la

  Cevapla
  • admin / 24 Mayıs 2017 at 00:21

   Seo paketlerine baka bilirsiniz, tesekkurler kolay gelsin

   Cevapla
error: Content is protected !!

Powered by EvrenselPanel

seo

seo fiyatlari

backlink paketleri

seo nedir