Piramit SEO Nedir?

Piramit Seo Nedir? Püf Noktaları

Piramit seo web sitesine gelen kullanıcının web sitenizde daha çok vakit geçirmesini sağlamak için yapılan bir çalışmadır. Bu çalışma yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu çalıma her web sitesi için yapılabilir.

Piramit Seo Nasıl Yapılır ?

piramit seo teknigi

Piramit Seo Teknigi seo sektörüne yeni baslayanlar icin muhtesem bir deneyimdir

Birçok kullanıcı web sitelerine giriş yaparken arama motorunda bir anahtar kelime arama yapar daha sonra çıkan arama sonuçlarından herhangi bir siteye giriş yapmaktadır. Kullanıcı web sitesinde belli bir süre vakit geçirmektedir. Bu geçirmiş olduğu vakit ne kadar fazla olur ise arama motorlarında web sitesinin daha üst sıralarda olması için avantaj sağlamaktadır.
Piramit seo gelen kullanıcı web sitesinde daha çok tutmak ve başka makalelere trafik çekmek amacı ile yapılan bir çalışmadır. Piramit seo çalışması piramit şekline benzemektedir. Ana anahtar kelime belirlenir daha sonra alt anahtar kelimemler yazılarak makaleye devam edilir. Bu anahtar kelimelerin hepsine daha önce yazmış olduğunuz makale linkleri verilmektedir. Bu sayede siteye gelen kullanıcı makalede geçen anahtar kelimenin anlamını öğrenmek diğer makaleye göz atacaktır. Özetleyecek olursak şu şekilde özetleyebiliriz :
Öncelikle anahtar kelime belirlenir. (Örnek : Seo)

 • Daha sonra anahtar kelimenin alt başlıkları üzerine yazmış olduğunuz makaleler bulunur. (Örnek : Seo Danışmanı , Seo paketleri ne işe yarar , Seo yöntemleri)
 • Daha sonra piramit seo makalesi yazılır. (konulara derinlemesine inmeden)
 • Makalede ana kelime en sonda olmak üzere makalede anahtar kelimelere link verilerek yazılmaya devam edilir.
 • Kelime sayısına göre resimlerle süsleyebilirsiniz.

 

Piramit Seo yöntemi aslında ikiye ayrılmaktadır.

 • Ana anahtar kelime başta olmak üzere alt anahtar kelimelere inerek makale yazılması.
 • Alt anahtar kelimeler başta olmak üzere ana anahtar kelimeye inerek makale yazılması.

Ama yapmış olduğumuz gözlemler ve denemeler sonucunda piramit seo ikinci yöntemi uyguladığımız zaman daha fazla geri dönüş sağladık. Eğer birinci yöntemi uygularsak kullanıcılar piramit seo için yazmış olduğumuz makaleye girdikleri zaman ana anahtar kelimeye tıklayarak ilgili sayfaya gidiyorlar ve o makalede vakit geçiriyorlar ama alt anahtar kelimelerde vakit geçirmiyorlar. Yani piramit seo çalışması yapılırken kullanıcıların bilgi öğrenip daha sonra bu öğrenmiş olduğu bilgiden sonra piramit seo için yazmış olduğumuz makaleye geri dönmesini sağlamamız gerekiyor. Bunun ikinci yöntem ile çok kolay bir şekilde sağlayabiliyoruz. Kullanıcı öncelikle öğrenmek istediği kelimenin bulunduğu makaleye gidiyor ve daha sonra makaleden bilgiler ediniyor. Daha sonra kullanıcı piramit seo makalesine geri dönüyor. Bu sayede kullanıcının web sitesinde daha çok kalması sağlanıyor.

5 En Son Yazilan Yorumlar

 • Yusuf / 7 Eylül 2017 at 17:44

  Hocam konu icin teşekkürler, teknoloji sitem icin uyguladım ve başarılı bir sonuç aldım , başka teknikler varsa paylaşırsanız sevinirim , kolay gelsin

  Cevapla
 • Burak / 13 Ekim 2017 at 00:42

  Çiçekçi arıyorum kelimesi icin web sayfamda uyguladım ilk 100 kelimede yokken su an 20 lerdeyim teşekkürler

  Cevapla
 • Yasemin / 25 Aralık 2017 at 02:28

  Seo olayi nekadar önemlidir bu durumda seo yabilinca sitem nekadar kaliteli oluyor ve ayrica piramit seo faydalari nekadar etkindir bosa gecen emekler söz konusu oluyorumu ?

  Cevapla
  • admin / 25 Aralık 2017 at 02:32

   hic bir emek karsiliksiz kalmaz..

   Cevapla
 • Haberinbasi.com / 21 Aralık 2018 at 02:40

  Gerçekten Hoşuma Gitti Emeğinize Sağlık Kendi Sitemde Deneyeceğim Teşekkürler Bilgilendirme için

  Cevapla
error: Content is protected !!

Powered by EvrenselPanel

seo

seo fiyatlari

backlink paketleri

seo nedir