organik hit

Organik Hit Elde Etme

Organik Hit

Herhangi bir site veya blog sahibi iseniz sizler için hit arttırma son derece önem arz etmektedir. Bunu gerçekleştirmek için birbirinden farklı yol bulunmaktadır. Ancak bu yolları genel olarak organik ve yapay olarak ikiye ayırmak mümkündür. Yapay adından da anlaşılacağı üzere gerçek olmayan botlarla sağlanan hit yani tıklanma oranlarını ifade etmektedir. Ancak bu durum rekabet kurallarına aykırı olmakla beraber Google tarafından da cezalandırılan bir durumdur.

Peki hit arttırma yollarından bir diğeri olan organik nedir, nasıl yapılır? Organik hit artırma doğal yollardan hit elde etmeyi ifade etmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için kaliteli paylaşımlar yaparak gerçek kullanıcıların ilgisini çekmeniz gerekmektedir. Ancak bu iş biraz uzun ve zahmetli olabilir. Dolayısıyla bazı kimseler buna alternatif olarak organik hit arttırma sitelerikullanmaktadır.

Hit Siteleri

Hit arttırma yapmak isteyen site sahipleri ilk önce hit artırma sitelerine üye olmalıdırlar. Ardından da hit sayılarında artış yaşanmaya başlayacaktır. Peki bu sistem nasıl işlemektedir, bot kullanılmakta mıdır?

Bu siteler sayesinde sizler gerçek kullanıcılardan tekil hit alabilmektesiniz. Yani bu siteler içerisinde kesinlikle bot kullanıcılar yer almamaktadır. Bu sayede Google tarafından ceza yemeniz de önlenmektedir. Ayrıca bu siteler imece usulü çalışmaktadır. Yani bir başkasının sitesine tıklamalısınız ki başkaları da sizlerin sitesine tıklamalıdır. Tamamen ücretsiz olan bu sitelere üye olmanız yeterli olmaktadır.

Bu hit siteleri sayesinde site sahibi olmasanız dahi üye olabilir ve para kazanabilirsiniz. Dolayısıyla her türlü karlı olan bu siteler sayesinde sizler de kendi tıklanma oranlarınızı doğal yollardan arttırabileceğiniz gibi aynı zamanda site sahibi olmadan da para kazanabilirsiniz.

Hit Programları

hit kasma programi

Doğal yollardan hit elde edebileceğiniz sitelerin yanı sıra organik hit programı türleri de bulunmaktadır. Bu programları bilgisayarınıza indirmeniz ve programı çalıştırmanız halinde sizlerin istekleri doğrultusunda sitenize organik ziyaretçiler yönlendirilecektir. Bu sayede hit arttırma da doğal olarak gerçekleştirilmiş olacaktır.

İsterseniz bu ziyaretçileri backlinkler üzerinden almanız da mümkün olabilecektir ki bu da SEO çalışmaları kapsamında sizler için son derece faydalı olacaktır. Bu sayede arama motorları sıralamalarında daha üst sıralara çıkabilmeniz mümkün olacaktır.

Ücretli Hizmetler

Yukarıda saymış olduğumuz hizmetleri ücretsiz bir şekilde alabilmeniz mümkündür. Ancak bu hizmetlerden gerekli randımanı sağlayamamanız durumunda ise sizlere organik hit satın alseçeneğini sunmaktayız. Bu sayede hedefe ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ayrıca bu satın alma işlemi sonrasında sitenize gelecek olan hitler doğal olacakları için de sizlere herhangi bir zarar vermeyecektir.

Ayrıca bu ziyaretlerin spesifik bir konuya kanalize edilebilmeleri de mümkündür. Bu sayede o konuda arama motorlarında son derece iyi sıralarda yer alabilmeniz mümkün olacaktır. Bu işlem ile hit programı kapsamında elde edilecek hitlere göre daha hızlı sonuçların alınabileceğini belirtmekte fayda vardır.

Esnek Ayarlar

Bu program ve satın alma işlemleri ile son derece esnek ayarlar yapabilmeniz mümkündür. örnek olarak verecek olursak bu sayede ziyaretçilerin hit zamanlarını ayarlayabilirsiniz. Bu sayede sitenizde bir yığılma oluşmasının önüne geçilebilir. Ayrıca diğer ziyaretçilerin de siteyi ziyareti esnasında yüklenme sorunlarının oluşmasının önüne geçilebilir.

Bir diğer esnek ayar ise konu belirleyebilmektir. Bu sayede belirli bir konu alanında uzmanlaşabilmeniz mümkün olacaktır. Bu da sizlerin arama motorlarında bir hayli başarılı olmanıza katkıda bulunacaktır.

Ziyaretçi Analizi

ziyaretci analizi

Bu program ve yöntemler sayesinde sizler de ziyaretçilerin analizini yapabilir ve buna göre kendinize göre bir yol çizebilirsiniz. Bu durum sizlerin hangi konulara yönelmeniz gerektiğini hangi yöntemler izlemeniz gerektiğini de netleştirmesi sebebiyle oldukça önemli olmaktadır.

Bu analiz sitenizin hit oranlarını artıracağı gibi aynı zamanda gelirlerinizi de artıracaktır. Zira bu iki durum birbirlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Reklam vermek isteyen şirketler sizlerin sitenize talepte bulunacak ve sizler de kabul etmeniz halinde reklam geliri elde etmeye başlayacaksınız.

Bu reklamlar arasında Google AdWords reklamlar da kullanabilir ve bu sayede düzenli gelirler elde edebilirsiniz. Bu sayede sitenizin geliştirilmesi için de bütçeler ayırabilirsiniz. Tüm bunları ister bireysel isterseniz de kurumsal siteleriniz için yapabilirsiniz. Böylelikle evinizden çıkmadan gelir elde edebilmeniz de mümkün olacaktır. Ayrıca bu gelirler öyle seviyelere ulaşabilir ki başka işler yapmanıza da gerek kalmayabilir.

Taner AKiF & Mirac YILDIRIM
Evrensel SEO Danışmanlığı

7 En Son Yazilan Yorumlar

 • Abdullah Erol / 26 Kasım 2017 at 00:36

  Merhaba;
  haber sitemizde hit arttırmak ve backlink elde etmek için bir çok makale okuduk ve uyguladaık fakat sonuç elde edemedik. Sizce bizim bilmediğimiz bir eksikliğimiz mi var?

  Cevapla
  • admin / 25 Aralık 2017 at 02:14

   Merhabalar, Sitenizi pek inceleme sansimiz yoktu fakat ilk makalenizi gördukten sonra neden ilerleyemediginizi anladim, icerikleriniz kopya, ilerlemek icin oncelikle iceriklerinizi kendiniz eklemeniz gerekiyor ve hic bir kopya yapmadan.

   Cevapla
 • Ferhat Obuz / 13 Mart 2018 at 11:25

  hocam hit programı ne işe yarıyor acba

  Cevapla
  • admin / 3 Mayıs 2018 at 01:30

   Ferhat bey, aslinda hit programlarini onermiyoruz , dogal yollardan hit almak en iyisidir, makalemizi okuyarak bilgi ala bilirsiniz

   Cevapla
 • haluk / 11 Nisan 2018 at 14:07

  guzel bi yazı olmus ellerıne sağlik

  Cevapla
  • admin / 3 Mayıs 2018 at 01:30

   tesekkurler Haluk Bey

   Cevapla
 • Klima Servisi / 14 Şubat 2019 at 10:25

  Programı kullandım. Neden faydasını göremiyorum

  Cevapla
error: Content is protected !!

Powered by EvrenselPanel

seo

seo fiyatlari

backlink paketleri

seo nedir