backlink sorgulama,backlink nasıl yapılır,backlink siteleri,backlink free,backlink örneği,backlink örnekleri,backlink al,backlink nasıl alınır,ücretsiz backlink

Backlink Sorgulama

Backlink Sorgulama

Backlink sorgulama son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. İnternetin önemi günümüzde oldukça artmış durumdadır. Artık büyük firmalar dâhil birçok kişi ya da kuruluş internet siteleri vasıtası ile işlerini veya satışlarını yapmaktadırlar. Daha doğrusu bunu planlamaktadırlar.

Çünkü internet ortamında rekabet fiziksel ortamdaki rekabetten bile daha üst seviyelere çıkmıştır. Ve bu rekabette ayakta kalabilmek için sitenizin tanınması gerekmektedir. Çünkü ürünleriniz ne kadar kaliteli ve uygun olursa olsun eğer arama motoru sonuçlarında firmanız üst sıralarda değilse insanlar sitenizin varlığından haberdar olamayacaklardır. Bundan dolayı siteler yaptıkları Seo çalışmaları ve Backlink uygulaması ile sitelerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını amaçlamaktadırlar.

Backlink Nedir?

backlink nedir

backlink nedir

Backlink kısaca herhangi bir web sitesinin herhangi başka bir web sitesine verdiği linklere verilen genel tanımdır. Sahip olduğunuz sitenin içerisinde bulunan özgün içerikler, bir süre sonra diğer kullanıcılar tarafından frak edilmeye ve yine o kullanıcılardan tarafından yayılmaya başlamaktadır. Bu beğenme ve yayılmaların neticesinde siteniz arama motorları tarafından değeri arttırılır ve arama sonuçlarında çok daha ön sayfalarda çıkmanızı sağlamaktadır. Bir web sitesi ne kadar kaliteli backlink aldıysa, o istenin kalitesi ve bilinirliği o derecede fazla artmaktadır.

Backlink Nasıl Yapılır?

backlink nasil yapilir

backlink nasil yapilir

Backlink Nasıl Yapılır? Diye sorulduğunda esas açıklama; Backlink almanın birçok yolu bulunmakta olduğu şeklindedir. Bunlardan bazıları ise şöyledir; bu işle ilgili hizmet veren bir siteden tanıtım yazısı alınabilmektedir. Backlink vermek amacıyla küçük ölçekli paravan web siteleri açılabilmektedir. Çeşitli blog yazılarına yorum yazıp bu yorumlara sitenizin linkini ekleyebilirsiniz. Ayrıca profesyonel olarak blog yazısı yazan kişilerden sitenizle ilgili yazı yazmalarını sağlayabilirsiniz.

Hangi yöntemi denerseniz deneyin çok sağlıklı sonuçlar elde edemeyebilirsiniz. En değerli ve sağlıklı olanı sizin herhangi bir müdahaleniz olmadan doğal yolla aldığı linklerdir. Zaten bu doğal linki sağlandığında arama motorlarında hızlı bir öne çıkış görülecektir. Diğer türlü backlink uygulamalarında spam olarak kabul edilebilme riski fazlasıyla bulunmaktadır.

Backlink Sorgulama Aracı Nedir?

Backlink sorgulama oldukça önemli bir olaydır. Çünkü sitemizin yararına yapmayı planladığımız seo çalışmaları bir anda bize zarar verem uygulamalar olarak geri dönebilmektedir. Backlink sorgulama aracı bizim aldığımız bağlantıların yararlımı yoksa zararlımı olduğu noktasında kontrol ve denetleme yapabilmemizi sağlayan, alınan bu bağlantıların toplamını bize veren sistemlere verilen genel addır. Ücretli ve ücretsiz olarak bu konuda hizmet sağlayan birçok iste bulunmaktadır. Sorgulamaları yapmak, sitemiz için oldukça önemli olduğu için asla es geçilmemesi gereken bir durumdur.

Seo Çalışmalarında Backlink Önemi

Bazı insanlarda şöyle yanlış bir inanış söz konusudur. Sadece backlink alarak arama motorlarında iyi bir yere gelinebileceğini sanmaktadırlar. Hatta bu durumu kullanarak insanları dolandıran yapılar bile bulunmaktadır. Oysa bu tamamen olmasa bile yanlış bir düşüncedir. Başka sitelerden alınan bağlantıların Seo çalışmalarında bir yeri bulunmaktadır. Ama bu sadece bir kısmını oluşturmaktadır. Eğer diğer Seo kriterlerine özen gösterilmemmişse ve alınan bağlantıların kalitesi düşük ise bu bize faydadan daha çok zararı dokunmaktadır.

Bundan dolayı seo çalışmalarını sadece backlink ve tanıtım yazıları ile sınırlandırmak oldukça yanlıştır. Başka sitelerden bağlantı alırken oldukça özen gösterilmesi gerekmektedir. Zira yapılacak hata siteniz için oldukça kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmezse ve gerektiği şekilde özen gösterilmezse başarıya ulaşma şansı oldukça düşmektedir. Hatta sitemiz bu olumsuzluklardan oldukça kötü etkilenip ceza bile alması muhtemel olmaktadır.

Öncelikle bağlantı alınan sitenin link çıkış sayısı ve oranlarına dikkat edilmelidir. Yetersiz olan

sitelerden Bağlantı almak pek yarar sağlamayacaktır. TrustFlow ve Citation Flow puanlarına dikkat etmek gereklidir. Güven akışı ve alıntı akışı oldukça önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken ise güven akışıdır. Yani TrustFlow artarsa her ikisi birde artmaktadır. Alıntı akışının tek başına artması o istenin kaliteli olduğu anlamına gelmemektedir.

Bağlantı alınan sitenin sosyal medya durumu da önemlidir. Akışkan olmayan sosyal medya açısından sönük olan siteler tercih edilmemelidir. Link aldığınız makalenin özgünlüğü ve okuma sayısı oldukça önemlidir. Özgün olmayan makaleler sitenizi spam durumuna düşürebilmektedir. Sitenin yayın dili de önemlidir. Özellikle kendi dilinizde yayın yapan siteler tercih edilmelidir.

Makale ve blog yazılarında kullanılan Anchortext’lerin sabit olarak değil de değişken bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir. Sitenizin için alacağınız bağlantıları sadece ana sayfaya değil alt sayfalara da yönlendirme önemlidir. Aynı anda birbiri ile alakasız çok sayıda link almış sitelerden de bağlantı alırken oldukça dikkat etmelisiniz. Çünkü genellikle bu durum sitenize daha çok zarar vermektedir. Ve dikkat edilmesi gereken noktaların en önemlilerinden biri de backlink alınan sitenin virüs kaydı olmaması ve black list kaydının olmaması oldukça önemlidir.

Rakip Sitelerin Backlinklerinin Bulunması

En iyi seo analiz yöntemlerinin biride rakip firmaların backlinklerini takip etmektir. Takip ettiğiniz site uzun süredir faaliyet gösteriyorsa ve arama motorlarındaki sıralaması yüksekse aldığı bağlantılarının da kaliteli olduğu anlamına gelmektedir. Yani sizin bilmediğiniz sitelerden alınan bağlantılara göre çok daha güvenli durumdadır.

Kaliteli ve yüksek standartlara sahip sitelerden yapacağınız ücretli veya ücretsiz Backlink sorgulama ile başarıya ulaşma şansınız çok daha yüksek olmaktadır. Çünkü ortada başarıyı yakalamış bir veri bulunmaktadır. Rakiplerinizin sitelerini bağlantılarını izlemek size her zaman büyük avantajlar sağlayacaktır.

En İyi Backlink Sorgulama Siteleri

Backlink siteleri için doğru yapıldığı zaman oldukça fayda sağlayan bir uygulamadır. Yanlış ve gerektiği şekilde yapılmadığı zaman ise tam tersi itsenize zararı dokunmaktadır. Bazen doğru bağlantıları aldığımızı sansak da esasında her şey görüldüğü gibi olmayabilmektedir. Bundan dolayı Backlink sorgulama olayına azami özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bunu da yapmanın en iyi yolu Backlink sorgulama sitelerinden faydalanmak olacaktır. Ücretli ve ücretsiz birçok site bulunmaktadır. Sizler için işinize yarayacak en kaliteli ve profesyonel çalışan sorgulama sitelerini sıraladık.

 • Seologs tamamen ücretli bir sitedir.
 • Sistrix ilk 15 gün ücretsiz daha sonra ise tam sürüme geçme zorunluluğu bulunmaktadır.
 • Backlink analyzer ücretsiz hizmet sağlayan bir uygulamadır.
 • Ranksignals ücretsiz hizmet sağlayan bir sitedir.
 • Ahrefs backlink araştırma sitesi olarak ve ücretli bir biçimde hizmet vermektedir.
 • Majestic oldukça kaliteli ve tamamen ücretli bir sitedir.
 • Smart Backlink tamamen ücretli bir sitedir.
 • Backlink Watch tamamen ücretli bir sitedir.
 • Webmeup ilk 3 ay ücretsiz daha sonra ise ücretli durumdadır.
 • Searchmetrics Suite ücretli ve ücretsiz hizmet vermektedir.
 • Rank Signals ücretsiz hizmet sağlayan bir sitedir.
 • Linkresearchtool tamamen ücretli bir sitedir.
 • Cognitive Link Explorer tamamen ücretli bir sitedir.
 • Linkquidator tamamen ücretli bir sitedir.
 • Raven Tools tamamen ücretli bir sitedir.
 • LinkDiagnosis tamamen ücretli bir sitedir.
 • BacklinkWatch bazı özellikleri ücretsizdir
 • Linkody tamamen ücretli bir sitedir.
 • Webceo tamamen ücretli bir sitedir.
 • Openlinkprofiler tamamen ücretli bir sitedir.
 • Urlprofiler tamamen ücretli bir sitedir.
 • Backlink.web.tr bu da en son ücretsizlerden biridir, gayet güzel, isinize yarayacaktir

 

 

7 En Son Yazilan Yorumlar

 • mehmet / 28 Aralık 2017 at 17:39

  hocam öncelikle guzel konu olmus, onerdiginiz backlink sorgulama sitelerine baktim, isime yarayanlar var, tesekkurler

  Cevapla
 • Emrah / 29 Aralık 2017 at 04:39

  Merhabalar güzel konu olmuş işime yarayan bilgiler oldu konu içerisinde. Teşekkürler bu güzel konu için başarılar dileriz

  Cevapla
 • Ahmet Arslan / 29 Aralık 2017 at 14:13

  Kaliteli bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık çok işime yaradı.

  Cevapla
 • yasemin / 30 Aralık 2017 at 01:37

  Süper yazilim makale gercekden cok isimize yarircak emeginize saglik

  Cevapla
 • Ramin / 25 Haziran 2018 at 16:10

  İyi günler, alerabat.com/tr sitesi için dış link hizmeti veren firma arıyoruz bununlailgili yardımcı olabilr msiniz?

  Cevapla
  • admin / 11 Temmuz 2018 at 01:03

   email adresinize yazilmistir

   Cevapla
 • Kayseri Evden Eve Nakliyat / 26 Şubat 2019 at 16:27

  güzel konu teşekkürler

  Cevapla
error: Content is protected !!

Powered by EvrenselPanel

seo

seo fiyatlari

backlink paketleri

seo nedir