2018 yilin seo trendleri nelerdir

2018 Yılı SEO Trendleri Nelerdir?

Her geçen gün SEO teknikleri ve yöntemleri değişmekte olduğu için sizlere bu yazımızda 2018 SEO trendleri hakkında bilgilendirmede bulunmak istedik. Her geçen gün daha da sık bir şekilde kullanılmaya başlanan internet ve arama motorları teknolojinin ilerlemesiyle birlikte çok daha farklı boyutlara gitmektedir. Artık insanlar yazıp okumaktan ziyade izlemeyi ve konuşmayı tercih etmektedir. İşte bu da arama motorlarındaki trendleri de değiştirmektedir.

sesli arama, google sesli ara

sesli arama özeligi

Sesli Arama

İlk olarak en revaçta olacak özelliklerden birisiyle başlayalım. Bu özellik sesli arama özelliğidir. Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere artık insanlar yazmak yerine konuşarak arama gerçekleştirmek istemektedir. Gelişen uygulamalar sayesinde de hata payı sıfıra indiği için yüksek verimlilik elde edilmektedir. Bu kapsamda site yöneticilerinin dikkat etmesi gereken husus ise kuyruklu anahtar kelimeleri de sesli aramaya adapte etmeleridir. Bu sayede rakiplerinin karşısında çok daha avantajlı bir hal alacaklarında hiç şüphe yoktur.

local seo, local seo nedir, nasil yapilir local seo

local seo

Lokal SEO Çalışmaları

SEO alanında giderek önemi artan bir diğer husus ise lokal SEO çalışmaları olmaktadır. Bu çalışmalar sayesinde müşteri kitlesi hangi çevre içerisinde ise ona uygun olarak SEO çalışmaları yapılmaktadır. Örnek olarak verecek olursak müşteri kitlesinin bulunduğu yerden başka bir yerde internete giren kimselere reklamlarınız gösterilmeyecektir. Bunun yanı sıra anahtar kelimelerin sonuna ya da başına il veya ilçe adlarını da ekleyerek çok daha yerel bir çalışma yapmak mümkün olacaktır.

Böylelikle eldeki kaynaklar çok daha verimli bir şekilde kullanılacak ve rakipler ile mücadele daha kolay olacaktır.

mobil seo, mobil seo nasil yapilir, mobil seo nedir

mobil seo

Mobil SEO

Artık herkesin cebinde bir akıllı telefon bulunması mobil SEO çalışmaları yapılmasını bir zorunluluk haline getirmektedir. 2018 yılı içerisinde de akıllı telefon pazarı büyümeye devam edeceği için bu husus da önemini giderek daha da çok artıracaktır. İşte bu sebeple mobil optimizasyonu olmayan siteler büyük kayıplar yaşayabilecektir.

Mobil SEO sadece sitenin mobil görünümünü hazırlamak değil aynı zamanda da mobil uygulama üretmek ve video ile görselleri de mobil cihazlara göre uyumlaştırmak gibi daha birçok husus bulunmaktadır. İşte bu sebeple kapsamlı bir şekilde düşünülmesi gereklidir.

amp, amp nedir,amp yükle,amp eklentisi

Sitelerin mobil erişimde hızlı olmaları için AMP yani hızlandırılmış sayfalar kullanılmaktadır.

AMP

Sitelerin mobil erişimde hızlı olmaları için AMP yani hızlandırılmış sayfalar kullanılmaktadır. Bu sayfalar arama motorlarında diğer sayfalara göre daha üst sıralarda çıkmakta ve kullanıcılar da bu sayfaları tercih etmektedirler. İşte bu sebeple tüm internet sitesi sahiplerinin de AMP sayfalarına verdiği önemi artırması rekabet açısından vazgeçilmez bir unsur olacaktır.

Sonuç olarak ifade edecek olursak 2018 SEO yöntemleri kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlar yavaş bir şekilde değişmektedir. Bu değişime ayak uyduramayan siteler ise yok olmaya yüz tutacaktır. İşte bu sebeple sabırla gerekli çalışmaların yapılması ve netice almanın beklenmesi gereklidir. Bu süreçte ise kullanıcıların yorumlarına da azami derecede önem vermek gerekir.

error: Content is protected !!

Powered by EvrenselPanel

seo

seo fiyatlari

backlink paketleri

seo nedir